Co to fiszki z historii sztuki i dlaczego są bardzo skuteczne

Czym są fiszki?

Może ktoś z Was kojarzy karteczki, na których z jednej strony było zapisane jakieś hasło np. „Madryt”, a na odwrocie „Stolica Hiszpanii”. Niezwykle skuteczne podczas nauki do sprawdzianów z geografii. Mogliśmy tak długo spoglądać na stolice i w myślach powtarzać do jakiego państwa ona należy, aż przyniesie to skutek i zapadnie nam w pamięci.

Jak wygląda fiszka z historii sztuki?

Podczas nauki stolic na geografię, o których wspomniano wyżej fiszka miała dwie strony. Dokładnie tak samo wygląda fiszka cyfrowa.

Na pierwszej stronie widzimy dzieło sztuki, natomiast po kliknięciu na zdjęcie pokazuje się rewers fiszki, na której jest autor, nazwa dzieła, data powstania oraz inne informacje, takie jak miejsce, gdzie aktualnie przebywa dane dzieło sztuki.

Fiszki i historia sztuki?

Tak! I jeszcze raz tak! Historia sztuki to szeroka dziedzina wiedzy, a niezaprzeczalnie jej podstawą są dzieła sztuki, czyli obrazy, rzeźby, czy architektura wszystkie te części składniowe znajdują się w naszych fiszkach, a jest ich ponad 1000.

Sumienne przerobienie wszystkich fiszek może być ciężkie dlatego każda jest przydzielona do kategorii – epoki, z którą jest związana. To niezmiernie ułatwia naukę i sprawia że jest ona jeszcze bardziej skuteczna.

Czy fiszki są przydatne na maturę z historii sztuki?

Tak! Po raz drugi stanowcze tak. Co więcej, nauka poprzez fiszki przyda się na maturze z języka polskiego. Dzięki fiszkom z historii sztuki jesteś w stanie zapamiętać dane dzieło, jego autora czy datę powstania. Mając taką wiedzę z łatwością znajdziemy odniesienie w argumentacji w pisanej przez nas rozprawce.

Przykład? Bardzo proszę. Matura z historii sztuki ze strony CKE, a w niej zadanie:

matura z historii sztuki fiszki, przykładowe zadanie, gdzie przydają się fiszki z historii sztuki
Źródło zadania

Po zapoznaniu się z fiszkami tego typu zadanie nie powinno sprawić najmniejszych problemów!

Skoro fiszki są skutecznie to gdzie je znaleźć?

Nasza aplikacja FiszArt.pl posiada bazę ponad 1000 fiszek, które podzielone są na 61 kategorii. Dlatego jest to dobre źródło wiedzy, które polecamy do nauki dzieł sztuki.

Aby korzystać z fiszek dostępnych na FiszArt.pl należy utworzyć darmowe konto. Na stronie głównej pokaże się panel, w którym możemy wybrać poszczególne kategorie, lub losować fiszki ze wszystkich kategorii.

Każdy nowy użytkownik otrzymuje dostęp do 10 fiszek, gdzie może przetestować działanie aplikacji dzięki czemu nie kupuje kota w worku! Po wykorzystaniu darmowych fiszek użytkownik ma możliwość wykupienia dostępu czasowego do aplikacji. Cennik fiszek z historii sztuki.

Jeśli potrzebujesz pomocy zostaw komentarz, bądź napisz do nas na [email protected].

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *